MFP-FAE/2021-3295744060
A felelős állattartás gondolkodásmódjának ösztönzése Gyöngyössolymoson
Gyöngyössolymos Községi Önkormányzat „A felelős állattartás gondolkodásmódjának ösztönzése Gyöngyössolymoson” elnevezésű MFP-FAE/2021-3295744060 kódszámú projektje során az elnyert támogatás felhasználása hiánytalanul megtörtént, a projekt eredményesen lezárásra került. A pályázat célkitűzése a településen élő kutyák és macskák ivartalanítása, veszettség elleni védőoltás beadása és transzponderrel való megjelölése volt. A pályázati cél a felelős állattartási kultúra színvonalának erősödését, a felelős állattartás gondolkodásmódjának ösztönzését szolgálta.
A megvalósítás időszaka 2021.10.01-2022.09.30-ig tartott.
Az elnyert támogatás összege: 1.498.969 Ft
A projekt keretében 16 kutya és 27 macska ivartalanítása, 9 db kutya veszettség elleni oltása és 8 kutya esetében transzponderrel való megjelölése történt. A beavatkozásokat a helyi állatorvos, Dr. Eperjesi József végezte el.
Gyöngyössolymos település vezetése elkötelezett a fenntartható fejlődés mellett, melyhez a felelős állattartási kultúra színvonalának emelése, a felelős állattartás gondolkodásmódjának népszerűsítése, terjesztése is hozzátartozik. Fontos tudatosítani az egyénekben, hogy a lelkiismeretes gazda csak olyan állatot vesz maga mellé, akiről élete végéig gondoskodni tud és meg tudja teremteni számára a legoptimálisabb környezeti és életfeltételeket. A megfelelő ember-állat kapcsolat megköveteli a felelősségteljes, odafigyelő magatartást. Az állattartónak kötelessége a jó gazda gondosságával eljárni, a vele élő állat életfeltételeiről, szükségleteiről, az állatvédelmi szabályok maximális figyelembevételével gondoskodni.
A felelős állattartás három fontos pillére az alapvető fiziológiai és szociális szükségletek kielégítésén túl, a kötelező illetve ajánlott oltások beadatása, a nem kívánt szaporulat megelőzése, és az egyedi azonosítás.
A megvalósult pályázat eredménye, hogy a felelős állattartás gondolkodásmódjának javítása mellett, az állatvédelem célkitűzéseivel összhangban növeli a településen élők életminőségét, erősíti a helyi és térségi vonzerőt, hozzájárul az 5000 fő, és ez alatti lakosságszámú kistelepülések hátrányainak mérsékléséhez.